Malé novinky o velkých věcech

Máte pomalý iPhone 4 s iOS 7?

Máte pomalý iPhone 4 s iOS 7?

To že bude iOS 7 pomalejší, než předchozí verze na starších i nových modelech iPhone bylo snad každému jasné. Někteří uživatelé však přišli na to, že před tím, než se objeví klávesnice mají 5-15s pauzu než se jim objeví klávesnice. Podle všeho není problémem iPhone 4, ale iOS 7.

 

Poslat Máte pomalý iPhone 4 s iOS 7? na facebook
Publikováno 25.9.2013

Linux jako Apple

Linux jako Apple

Zajímavá recenze ještě zajímavější linuxové distribuce Elementary OS se objevila na root.cz. Elementary OS je distribuce postavená na Ubuntu, alespoň to tam běží na pozadí. Autoři se však rozhodli nenechat tam původní rozhraní, ale překopat celý vzhled tak, aby více vyhovoval běžnému uživateli. Netají se velkou podobnostní s OS X. Pokud bych si nevšímal podrobností, velmi snadno by se jednotlivé prvky prostředí daly zaměnit s OS X. A aby to nebylo všechno, vzhled vypadá, jako by se nechal inspirovat odlehčeným rozhraním nového iOS 7.

 

Poslat Linux jako Apple na facebook
Publikováno 16.8.2013

Finanční výsledky hospodaření Apple za 3. čtvrtletí 2013

Finanční výsledky hospodaření Apple za 3. čtvrtletí 2013

Apple oznámil výsledky svého hospodaření za 3. čtvrtletí fiskálního roku 2013, které končilo 29. června 2013. Společnost měla měla obrat 35,3 miliardy a hrubý zisk 6,9 miliard (7,47 dolarů na akcii). V tomtéž období minulého roku měl Apple obrat 35 miliard a zisk 8,8 miliard (9,32 dolarů na akcii). Hrubá marže byla 36,9 procenta (oproti 42,8 procent z předchozího čtvrtletí). Mezinárodní prodeje se podílely na celkovém zisku společnosti 57 %.

 

Poslat Finanční výsledky hospodaření Apple za 3. čtvrtletí 2013 na facebook
Publikováno 24.7.2013

Apple byl uznán vinným z kartelové dohody u eknih - nepravomocně

Apple byl uznán vinným z kartelové dohody u eknih - nepravomocně

Podle nepravomocného rozsudku, byl Apple vinen z toho, že se domluvil s knižními nakladatelstvími na zvýšení cen elektronických knih. Všechna nakladatelství se postupně dohodla se žalobou, v kauze zůstal pouze Apple, který tvrdí že nic takového nedudělal. Podle pozorovatelů to byl očekávaný výsledek, protože předsedající soudce již před zahájením soudu poznamenal, že obhajoba Apple nevydrží.

 

Poslat Apple byl uznán vinným z kartelové dohody u eknih - nepravomocně na facebook
Publikováno 11.7.2013

Applovská keynote na WWDC stojí za shlédnutí

Applovská keynote na WWDC stojí za shlédnutí

Apple se na WWDC zabýval převážně iOS a OS X, nicméně to mu nezabránilo, aby se nezmínil o nové verzi MacBooka Air, který v menší variantě vydrží 9 hodin provozu a ve vyšší variantě 12 hodin provozu na baterie. A je k dispozici ihned. Ani Apple si už nemohl dovolit zcela opomíjet profesionální uživatele a přestože normálně neoznamuje produkty před tím, než je má hotové, oznámil a ukázal nový Mac Pro.

 

Poslat Applovská keynote na WWDC stojí za shlédnutí na facebook
Publikováno 11.6.2013
 
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License