Bruce "Tog" Tognazzini je expertem na přívětivost grafického uživatelského rozhraní a v současnosti je partnerem Donalda Normana a Jakoba Nielsena v Nielsen Norman Group, společnosti, která se specializuje na interakci mezi člověkem a počítačem. V Apple Computer pracoval 14 let, kde založil "Apple Human Interface Group". Napsal dvě, dnes již klasické knihy Tog on Interface a Tog on Software Design, které byly publikovány nakladatelstvím Addison-Wesley.
Tog byl jedním z prvních zaměstnanců Apple Computer. V červnu 1978, po té co shlédl jeho práci, přikázal Steve Jobs Jefovi Raskinovi, aby ho přijal jako prvního inženýra aplikačního software. Sám Tog uvádí na své knize Tog on Interface, že byl 66. zaměstnancem Apple.
Ze začátků jeho softwarové tvorby je zajímavý program Super Hi-Res Chess určený pro Apple II. Nebyla to však hra pro hraní šachů, a neměla ani hi-res (vysoké rozlišení). Po spuštění to vypadalo, jako že program spadl do příkazového řádku Applesoft BASICu s chybou. Ve skutečnosti se jednalo o parodii na rozhraní příkazového řádku, který vypadá, že převezme ovládání nad počítačem, dokud není objeveno magické slovo.
Díky jeho práci v návrhu a testování uživatelského rozhraní, vzniklo 8 edicí The Apple Human Interface Guidelines, které sehrály klíčovou úlohu při zaměření produktové řady Apple. V této souvislosti je však také upozornit na neméně důležitou roli Steva Smithe a Chrise Espinosy, kteří zahrnuli do této publikace také rozhraní Lisy a prvního Macintoshe ve čtvrtém a pátém vydání.
Ačkoliv po odchodu Steva Jobse, Tog dostal na starosti rozhraní Macintoshe, před tím se věnoval zejména Apple II. Togovi se připisují hiearchické nabídky, dialogové okna s time-outem - tedy dialogová okna, která po určeném čase si automaticky vyberou standardní aktivitu bez nutnosti, aby uživatel na něco klikal. Připisují se mu také aplikační "balíčky", tedy to co známe z NextStepu a Mac OS X - Aplikace a její komponenty ve tvarů souborů jsou umístěny do složky, která se uživateli jeví jako vlastní program.
Kromě jiných aktivit vede také vlastní weblog s názvem asktog.com.
Odkazy z Tipů a Triků:
Odkazy z událostí:
Odkazy Hardware: