iTunes konečně v Čechách

iTunes konečně v Čechách

Apple potichu uvedl na český trh možnost stahovat hudbu. Pomocí iTunes je tedy nyní možné kupovat nejen aplikace, ale také hudbu. Cena celých alb se pohybuje v přepočtu okolo 150 Kč. Cena jednotlivé sklady okolo 25 Kč. Ceny jsou bohužel v eurech. Trochu se rozcházejí informace o počtu skladeb. Zatímco české internetové weby mluví o tisících albech, což by znamenalo přinejlepší vůli statisíce skladeb, Apple na svých stránkách mluví o 13 miliónech skladeb.

Na Lupě si vzal do úst iTunes Music Store Vojtěch Bednář. Ten je k tomuto obchodu skeptický a domnívá se, že si z iTunes Music storu žádná masovka nestane. Tvrdí, že to je zejména kvůli tomu, že Mac OS není přiliš rozšířen, přehrávače Apple jsou luxusní zboží (podle něj je hodnota vykoupena nižší kvalitou s obdobně drahými produkty).  A konečně iTunes Store je celý v angličtině a platí se v euro.

Dále iTunes na Windows nefungují přímo optimálně. (Otázkou je, nakolik je to problém iTunes a na kolik Windows. Docela chápu, že se vývojářům nechtělo pro Windows překlápět knihovny dostupné v Mac OS X)

U nás je stále legální stahovat hudbu pro vlastní potřebu, čehož využívají servery jako je uloz.to. iTunes tak přichází do relativně "nepřátelského prostředí", kdy konkuruje hudbě, která je zdarma, i když může být v horší kvalitě (iTunes používají AAC formát, místo na internetu obvyklejšího mp3). Od října přichází na trh konkurenční projekt MusicJet, který však na druhou stranu neumožňuje zakoupení alb či skladeb a pokud ano, jsou vybaveny DRM).

Poslat iTunes konečně v Čechách na facebook
Publikováno 5.10.2011
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License