Zmizela reklama Google na těchto stránkách

Zmizela reklama Google na těchto stránkách

Asi jste si všimli, že reklama Google na těchto stránkách zmizela. Důvod tohoto zmizení je prostý, Google mi oznámil, že reklama Adsense byla zablokovaná a že můžu vůči tomuto blokování podat odvolání, ale že je to tak vše co mohu dělat. K důvodu zamítnutí se jinak nijak nevyjádřil krom toho, že se jednalo o zrušení reklamy kvůli ochraně inzerentů. Trochu podezřívám Google, že se postavil trochu proti Apple. (Jak je známo Apple a Google mají mezi sebou spory) V každém případě vím, že jsem na reklamu na těchto stránkách neklikal. Bohužel totéž se týká také vyhledávání na stránkách, takže něž najdu nějaké alternativní řešení, jsou stránky bez formuláře hledání.

Zhruba ve stejné době byly tyto stránky zablokovány u jablíčkářů.cz. Důvod mi také nebyl sdělen (ani oznámeno to blokování), nicméně jejich ikonku jsem stejně chtěl zrušit a nahradit něčím méně modrým.

Nicméně se stále domnívám, že si tyto stránky jsou schopny na sebe vydělat. Nejde o to, získat peníze za články, ale zaplatit hosting a případně doménu. Proto se také momentálně  testuje intextová reklama v událostech (reklama se zobrazuje v článcích a nikoliv v seznamech článků).

Rád bych znal váš názor ohledně bannerové/intextové reklamy, proto bych přivítal vaše komentáře. (Mimochodem, komentáře byly upraveny, aby jejich zadávání netrvalo tak dlouho). Jestliže máte tip na jméno domény pro tyto stránky, rád si jej přečtu. Z taktických důvodů bude lepší tyto nápady posílat emailem.

Poslat Zmizela reklama Google na těchto stránkách na facebook
Publikováno 16.4.2010
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License