Zajímavý příběh s ukradeným počítačem a známou IP adresou

Zajímavý příběh s ukradeným počítačem a známou IP adresou

Na internetu se objevila hromada řešení jak znovu nalézt svůj ukradený počítač či iPhone. Všechny tyto zařízení se totiž mohou připojit k internetu a pokud se nejedná o inteligentního zloděje, nepřeformátuje si pevný disk a nenainstaluje čerstvý systém bude stále využívat váš software a tím umožní počítači, aby si "zavolal domů". Vy jako vlastník počítače si pak můžete zjistit IP adresu na které se počítače provozuje, případně zde mít zadní vrátka, aby jste se mohli k počítači připojit vzdáleně.

Opravdu netuším, jak rychle a jestli vůbec je policie schopná se takového notebooku policie dopátrat u nás. Na slashdotu publikovali radu jednoho právníka, který byl shodou okolností také počítačový expert.

Hlavním problémem bylo, že cena počítače se jen velmi ztěžka dostávala za hranici přestupku, která je ve státech 5 000 dolarů (u nás je to 5 000,- Kč, pokud se to ještě nezměnilo). Pochopitelně se ani MacBook Pro 17" nedostal za tuto hranici a policie nechtěla případ řešit.

Onen postižený, však policii navrhl, aby podali žádost na zjištění totožnosti majitele účtu a že si sám zjistí nezbytné informace jako "najatý expert". Na základě pověření soudu se pak připojil ke svému počítači a zjistil informace o okolních počítačích, routerech a informacích na vlastním počítači, takže mohli dostat další povolení k prohlídce místa okolo počítače.

Na základě druhého povolení k prohlídce pak zatkli celý gang mladíků, kteří kradli a prodávali drogy. Pochopitelně to nemuseli být titíž, kteří počítač ukradli, ale to je již jiný příběh.

Poslat Zajímavý příběh s ukradeným počítačem a známou IP adresou na facebook
Publikováno 13.7.2010
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License