Windows Vista čelí žalobě

Windows Vista čelí žalobě

IBM, Adobe, Nokia, Sun Microsystems, Oracle, Corel, RealNetworks a Red Hat tvrdí, že XAML jazyk, který Microsoft používá pro své webové vývojářské produkty a nástroje je určen proto, aby nahradil HTML a pomohl aplikacím Windows dominovat Internetu.

XAML je deklarativní jazky pro Winodws Vista Presentation Foundation (formálně označovaný jako Avalon). Je postaven na základech XML a používá značky aby pomohl Web stránkám popsat jak se má obsah zobrazit na obrazovce.

Simon Awde (předseda ECIS) v pátek prohlásil: "S Vistou, Microsoft si jasně vybral ignorování základních principů rozhodnutí komise z března 2004."

Microsoft na druhou stranu tvrdí, že načasování takové zprávy, těsně před uvedení Windows Vista pro spotřebitele není náhodou: "Očekávali jsme, že uvedeme nový produkt, ze kterého budou mít užitek všichni zákazníci, hlavně díky přelomovým technologiím v Office 12 a Windows Vista."

Podle mluvčí je ECIS jen přední linie IBM a pár dalších konkurentů, kteří neustále hledají regulační proces, který by využili ke své obchodní výhodě. Když čelí inovaci, používají soudní spory.

Poslat Windows Vista čelí žalobě na facebook
Publikováno 29.1.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License