Vývojáři iOS si mohou oddychnout, Apple se za ně postaví pro společnosti Lodsys

Vývojáři iOS si mohou oddychnout, Apple se za ně postaví pro společnosti Lodsys

Vývojáři, kteří používají aplikace, které využívají možnosti iOS platit za rozšíření funkcí uvnitř aplikací (in-app paz - IAP), byli nedávno osloveni společností Lodsys, která od nich požadovala 0,575 % z ceny prodaných aplikací jako kompenzaci za patent, který prý využívají. Vývojáři přitom nepoužívají patentovou technologii přímo, ale pomocí frameworku od Apple.

Lodsys dal všem osloveným vývojářům 25 dní na odpověď, jinak že začne podnikat právní kroky. Vývojáři se tak obrátili na Apple, který jim tuto službuv iOS nabídl a žádali jej o pomoc. Julie Samuels, právnička z Electronic Frontier Foundation, již dříve prohlašovala, že by jim Apple opravdu měl pomoci.

V pondělí tak přišla dobrá zpráva všem vývojářům, přímo od Bruce Sewella. Ten v reakci na žádosti společnosti Lodsys odpověděl, že Apple požaduje, aby Lodsys okamžitě odvolal upozornění, které odeslal vývojářům a požadoval ukončení všech licenčních smluv, protože jsou podle něj nepravdivá. Nikdo ze společnosti Lodsys nechtěl kauzu nijak komentovat a poukazoval na blog společnosti.

Poslat Vývojáři iOS si mohou oddychnout, Apple se za ně postaví pro společnosti Lodsys na facebook
Publikováno 26.5.2011
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License