Vývojář RuneScape vyhrává kauzu nad patentovým trolem

Vývojář RuneScape vyhrává kauzu nad patentovým trolem

Okresní soud zamítl žalobu kvůli porušení patentu mezi vývojářem hry RuneScape - společnosti Jagex. Bohužel to však studio stálo sedmimístnou sumu za obhajobu. Soudce David Folson minulý týden zamítl tvrzení online chat společnosti Paltalk, že Jagex porušil patenty pro online síťovou komunikaci.

"Po přezkoumání zdrojového kódu pro RuneScape video hry, které zpřístupnila společnost Jagex, Paltalk a Jagex souhlasí, že RuneScape video hra neporušuje patenty v této kauze," napsal soudce. "Z tohoto důvodu, soud rozhoduje, že nedošlo k porušení patentu."

RuneScape je volně hratelná MMORPG, která se objevila v roce 2001. Během průběhu soudního procesu měla společnost 10 miliónů aktivních hráčů měsíčně. Andrew a Paul Gower, zakladatelé herní společnosti z anglické Cambridge byli tento rok v seznamu nejbohatších podnikatelů v herním průmyslu.

Kromě společnosti Jagex, Paltalk žaloval také Sony Computer Entertainment America, Sony Online Entertainment, Sony Corp, Activision Blizzard, Blizzard Entertainment, NCsoft a Turbine a obvinil je z porušení stejných patentů 5 822 523 a 6 226 686 nazvaných "Server-group messaging system for interactive applications."

Soud vynesl rozsudek pouze v případu Jagex. Microsoft a Paltalk se dohodl na urovnání na blíže nespecifikované sumě v roce 2009 po té, co jej Paltalk žaloval o 90 miliónů dolarů. Právě toto vyrovnání otevřelo dveře pro další požadavky společnosti Paltalk.

Soudce rozhodl, že jeho rozhodnutí je konečné, protože jak Jagex, tak Paltalk se vzdali práva na odvolání. Obě společnosti si pokryjí vlastní náklady na soud.

Nicméně CEO společnost Jagex, Mark Gerhard tvrdí, že škoda již byla způsobena: "Je velmi nešťastné, že americký právní systém může přinutit společnost, která sídlí pouze v Cambridge, UK utratit sedmimístnou částku a ztratit více než rok manažerského času na případu bez žádného opodstatnění."

"Tato anomálie, která menším studiím může snadno zlomit vaz, se v Anglii nestává od té doby, kdy můžete žalovat pošetilé spory kvůli ceně za jejich obhajobu. Jsem velmi zklamáni, že Paltalk nás vůbec nekontaktoval, aby se ujistil, že Jagex neporušuje patenty Paltalku."

Gerhard tvrdí že Jagex "nebude váhat se bránit proti jakýmkoliv patentovým trolům, kteří budou společnost v budoucnosti žalovat." Představitelé Paltak neodpověděli na žádost o komentář.

Poslat Vývojář RuneScape vyhrává kauzu nad patentovým trolem na facebook
Publikováno 19.11.2010
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License