Volně kopírovatelné DVD?

Volně kopírovatelné DVD?

Jestli jste slyšeli Steva Jobs, pravděpodobně již slyšeli o myšlence prodávat "prémiové" DVD, které zahrnuje extra poplatek za privilegium přenést vaše legálně koupené DVD na jiné zařízení.

"space-shifting" vašeho CD na přenosný hudební přehrávač je v rámci férového užívání, takže můžete překopírovat CD sbírku na iPod nebo jakékoliv jiné zařízení bez nutnosti dalších poplatku. (Předpokládám, že to platí i u nás, v rámci umožnění záložní kopie)

U DVD nic takového neplatí a Steve Jobs chce každému toto umožnit, pokud si připlatí 4 dolary za "extra" verzi DVD.

Pravda, není to zase taková novinka, již chvíli obíhá internet, ale přišlo mi zajímavé se nad touto problematikou zamyslet. Nijak nepopírám fakt, že DVD by si člověk měl koupit. Trochu si mi příčí myšlenka, že když si koupím DVD film, že si s jeho obsahem nemůžu dělat co chci. Když si DVD koupím, tak je moje a mělo by být každému jedno, jestli si ho strčím do DVD přehrávače nebo si z něj udělám podložku pod kafe nebo si obsah DVD překopíruji na disk. Podle mne je to stejné, jako když si koupíte skříň. Nikoho pak už nezajímá, jestli jste do skříně přivrtali poličky, vyměnili madla či jste ji předělali na postel. Proč se to tak liší od autorského díla?

Poslat Volně kopírovatelné DVD? na facebook
Publikováno 12.12.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License