Visty jsou bezpečnější než Mac OS X

Visty jsou bezpečnější než Mac OS X

Microsoft vydal opět novou studii, která tvrdí, že Windows Vista mají méně bezpečnostních oprav než jakýkoliv jiný naposledy publikovaný operační systém.

Jeff Jones, ředit Trustworthy Computing initiative v Microsoft Security Business Unit tvrdí, že Window Vista mají lepší bezpečnostní profil než jeho předchůdci a výrazně lepší profil oproti ostatním moderním operačním systémům.

Šestiměsíční zpráva o chybách Windows Visty porovnává chyby nalezené 90 dní po vypuštění systémů Windows Vista, Windows XP, Red Hat Enterprise Linux 4 (RHEL4) Workstation, Ubuntu 6.06, SuSE Linux Enterprise Desktop 10 (SLED) a Mac OS X.

Podle metrik Microsoftu Vista byla 2. nejbezpečnějším systémem s nejméně známými chybami a nejméně chybami označenými jako závažné. Cel0 pořádí vypadá takto Microsoft Windows XP, Windows Vista, Mac OS X, Ubuntu, SLED a RHEL4.

Na studii je něco zásadně špatně, potvrzuje to i samotný autor studie s tím, že vyzývá čtenáře k diskuzi. Oním chybným elementem je fakt, že studie nebere ohled na chyby systému a chyby aplikací, takže do bezpečnostních chyb spadnou i chyby ve vývojářských nástrojích atp. Nelze také opomenout fakt, že aplikací, které se instalují v běžných linuxových distribucích je několikanásobně více než těch, které přichází s běžnými Windows.

Poslat Visty jsou bezpečnější než Mac OS X na facebook
Publikováno 25.6.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License