T-mobile nechtěně podpořil prodej iPhone aplikace

T-mobile nechtěně podpořil prodej iPhone aplikace

O tom, že reklama může být dvousečnou zbraní a že může být vnímána zákazníky zcela jinak se přesvědčil T-Mobile. Rok stará aplikace pro iPhone zdvojnásobila své prodeje po té, co podobný program pro Androida byl ukázán celebritou v reklamě u T-Mobile.

Reklama prezentovala myTouch 3G s Androidem, který používal aplikaci, která simulovala kapky na skle. Uživatel pak může "utřít" kapalinu z obrazovky, nebo do ní napsat vzkaz. V reklamě celebrita psala "Zavolej mi" se smajlíkem. A díky tomu  aplikace, která je pro iPhone k dispozici již delší dobu z toho začala profitovat, přestože sama nebyla součástí spotu.

Podle TechCrunch, Izraelští vývojáři ApParty, byli velmi překvapeni, když jejich rok stará aplikace iFog před týdnem zdvojnásobila svůj prodej. Nejdřív si nebyli jistí proč se prodeje tak zvedli, dokud si někdo nevšiml reklamy T-Mobile.

iPhone aplikace byla vypuštěna v prosinci 2008 a velmi rychle získala popularitu, prodalo se jí 200 000 kusů. Prodej se však postupně snižovali až na 250 týdně. A najednou byly prodeje v U.S. čtyřnásobné.

Podobně dopadla aplikace uveřejněná v reklamě T-mobile, Steamy Window Pro, která nebyla vytvořená ApParty. Je jasné, že reklama inspirovala uživatele iPhone a iPodů touch, aby prohledali App Store pro podobný program. Výsledkem je 0,99 dolarová aplikace iFog, která neůmyslně využila výhody.

Apple často uvádí ve všech svých reklamních materiálech, že na iPhone App Store je aplikace "téměř na vše". Toto tvrzení bylo napadeno v U.K toto léto u Advertising Standards Authority, která obdržela spoustu stížností, že zde není ta konkrétní aplikace. Ve svém rozhodnutí však ASA podpořila Apple, upozornila že zatímco Android má svůj podíl aplikací, App Store je jediný zdrojem ve kterém zákazníci mohou získat přístup k tak velkému množství aplikací.

Poslat T-mobile nechtěně podpořil prodej iPhone aplikace na facebook
Publikováno 26.10.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License