Srovnání výkonu Windows 7 a Mac OS X Snow Leoparda

Srovnání výkonu Windows 7 a Mac OS X Snow Leoparda

Na Apple Insider se objevil odkaz na zajímavé srovnání výkonu Snow Leoparda a Windows 7 (Test provádělo CNet news). Test je zajímavý spíše z toho důvodu, že se testovalo na stejném stroji - MacBooku Pro (modelu z roku 2008), takže po hardwarové stránce se jednalo o 64-bitový stroj a nelze mu tak tak vytknout, že se vybírala podřadná konfigurace pro jakýkoliv z testovaných systémů.

Každý ze systémů měl instalován: iTunes 9, QuickTime, Call of Duty 4: Modern Warfare a Cinebench R10. V testu se Snow Leopard startoval i vypínal rychleji než Windows 7.

Nastartovat Snow Leoparda trvalo 36,4 sekundy, zatímco Windows 42,7 sekund. Vypnutí zabralo Snow Leopardovi 6,6 sekund, Windows dvakrát tolik: 12,6 sekund. Windows konečně začaly používat pro spánek napájenou RAM, takže uspání a vzpuzení obou počítačů trvalo zhruba vteřinu. Vzhledem k nízkému času se však redakce rozhodla položit mezi oba systémy rovnítko.

Redakce také testovala rychlost konverze v QuickTimu. Já se domnívám, že to je nic neříkající test, protože ačkoliv QuickTime X je plně nativní 64-bit s podporou všeho co je ve Snow Leopardu nové, QuickTime 7 na Windows 7 není úplně relevantní měřítko (verze quictimu pocházející z doby před QuickTime X). Tak je pro informaci: konverze M4 formátu do iPodu v Quicktimu X trvala 444,3 vteřiny, zatímco QuickTimu 7 ve Windows to trvalo 723 sekund. Podobně 17 skladeb v iTunes převedené do MP3 na AAC trvalo 149,9 sekund oproti tomu Windows 7 to trvalo 162 sekund.

Test ukázal, že Mac OS X 10.6 lépe využívá baterii než Windows 7. Zde jsou však v podezření ovladače Boot Campu, protože PC laptopy pracují na baterie obvykle déle než 77 minut.

V oblasti grafiky se Windows 7 dařilo mnohem lépe. 512MB Nvidia GeForce 9600 GT grafická karta pomohla poslední verzi Windows k získání skóre 5 777 (pomocí Cinebench R10). Snow Leopard dostal 5 437 bodů.

Při testování her Call of Duty 4: Modern Warfare, Windows 7 zase získaly navrch s průměrnými 26,3 obrazy za sekundu, oproti 21,2 obrazům za sekundu ve Snow Leopardovi.

Závěr testu? Pokud nehrajete hry (myšleno více než rekreačně), kupte si Maca.

Poslat Srovnání výkonu Windows 7 a Mac OS X Snow Leoparda na facebook
Publikováno 19.10.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License