Soutěž o úspěšný průlom do Maca opět zde

Soutěž o úspěšný průlom do Maca opět zde

Členové skupiny Zero Day Initiative (ZDI) ve středu oznámili, že budou sponzorovat soutěž Pwn2Own i ve třetím ročníku. Soutěž se koná na bezpečnostní konferenci CanSecWest 16-20. března ve Vancouveru.

Letošní ročník se má zaměřit na dvě technologie: www prohlížeče a mobilní zařezní. Jako obvykle ZDI odkoupí všechny výherní chyby, odešle je příslušným výrobcům a bude koordinovat veřejné odhalení chyb.

Pravidla

Cílové prohlížeče budou IE8, Firefox a Chrome instalovanány na Sony Vaio s Windows 7 a Safari a Firefox instalovány na Macbooku s Mac OS X. Všechny prohlížeče budou plně záplatované a v základní konfiguraci. Mobilní telefony budou mít plně záplatované BlackBerry, Android, iPhone, Symbian a Windows Mobile v základních konfigurací. Úplný seznam rozhraní bude k dispozici na stránkách konference.

Za každou objevenou chybu v prohlížeči získává objevitel 5000 dolarů, za chybu v mobilním telefonu 10 000. První osoba, která zjistí chybu v mobilním přístroji, jej získává s ročním kontraktem. První osoba, která prolomí prohlížeč, získává laptop s tímto prohlížečem. Všichni vítězové pak podepíší souhlas s mlčením a všechny chyby budou přímo nahlášeny výrobcům.

Jestliže více jak 5 lidí vyhraje cenu, bude nabídnutá další bonusová za 5 000 dolarů za Nejzajímavější chybu prohlížeče, mobilního zařízení a nejlepší na výstavě.

A co je na soutěži zajímavé?

Zejména to, že to je poprvé co se bude iPhone účastnit takového druhu soutěže a bude to opravdu jeho první křest ohněm. Není také bez zajímavosti, že minulý rok byl Apple prvním hacknutým počítačem a to jen díky odkazu na www stránce místo nějakého komplikovaného triku. Exploit si pak vyžádal patch Safari, která byla vydána následující měsíc. Zůstává tedy otázkou, jak dobře si povede Apple v desktopových operačních systémech oproti podle Microsoftu bezpečnějším Windows 7.

Poslat Soutěž o úspěšný průlom do Maca opět zde na facebook
Publikováno 2.3.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License