Snow Leopard: První zkušenosti

Snow Leopard: První zkušenosti

I přes veškeré snahy CDS a Apple jsem se dostal k jedné instalaci Snow Leoparda.:-) Nechápu, proč se nedovezlo více kusů. Ale chtěl jsem se zmínit o něčem jiném. Při pokusech nainstalovat Cisco VPN klienta jsem přišel na to, že Snow Leopard nerozpozná UDRW formát .dmg souborů. S Mac OS X 10.5 fungoval správně. A jak zjistíte o jaký formát .dmg souboru se jedná? K tomu je dobré použít příkaz hdiutil v terminálu.

$ hdiutil imageinfo CiscoVPNInstaller.dmg | grep Format
Format: UDRW
Format Description: raw read/write

Pokud máte v takových dmg souborech uložená data, zkuste si je nejdříve přeuložit, nebo najít jiný způsob jak je připojit.

Jinak pověsti o rychlosti nelhaly, na mém Macu mini i přes to, že jsem Snow Leoparda spustil z USB disku, byly odezvy rychlejší odhadem bych řekl tak cca o 20 procent. Ale to je jen osobní odhad na základě dojmů, nikoliv přesné měření.

Aktualizace: Aby vysvětlil problém (viz komentář od uživatele crax). Ano, vím že Mac OS X má cisco VPN klienta, bohužel jeho implementace není zcela identická s originálním cisco vpn klientem. To se projeví tak, že v případě, že používáte certifikáty, vám mac napíše "No machine certificate found". Problém je v tom, že Apple vyžaduje vyplněnou položku subjectAltName a aby serverový certifikát buď neobsahoval "Extended Key Usage" (EKU), nebo musí obsahovat "ikeIntermediate" pod EKU viz odkaz níže. Pracuji v jedné nadnárodní společnosti a certifikáty jsou zcela mimo mou kontrolu, takže přegenerování certifikátů není v mém případě možné. Tudíž mi je cisco VPN klient od Apple k ničemu. Ale děkuji za připomínku.

Aktualizace 2: Podle posledních zpráv to je trochu jinak. Apple zrušil podporu HFS formátu pro psaní. Vzhledem k tomu, že formát UDRW je určen pro psaní a zápis je možné, že to byl ten hlavní důvod proč soubor nešel otevřít.

Poslat Snow Leopard: První zkušenosti na facebook
Publikováno 7.9.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License