Sněžný Leopard se pomalu dostává z klece

Sněžný Leopard se pomalu dostává z klece

O tom, že se Sněžný Leopard již dostal do Golden Master verze (tedy verze ,která má jíž na instalační DVD (konkrétně sestavení 10A432)) se už na internetu psalo, objevilo se však několik zpráv které popisují novinky, ve Sněžném Leopardovi, hlavně co se instalace týká. Velikost klientské verze OS je 6,1GB, Serverová verze OS má 5,5 GB. Leopard se na trhu má objevit v září, Apple však nespecifikoval žádné konkrétní datum. Ale teď podrobněji k instalačnímu procesu Leoparda

  • Ačkoliv Rosetta a QuickTime 7 (Konkrétně verze 7.6.4) jsou součástí instalace Mac OS X 10.6, oba se instalují volitelně. Jestliže Mac OS X 10.6 je instalován na Macovi, který má registrační klíč na QuickTime 7 Pro, instalátor instaluje QuickeTime 7 automaticky.
  • Volby "Smazat a instalovat" a "Archivovat a instalovat" již nejsou součástí instalátoru Mac OS X. Podle lidí ze zákulisí, toto bylo provedeno pro lepší pohodlí uživatelů, aby si nesmazali obsah svého disku. Volba "Smazat a instalovat" zůstává dostupné přes Disk Utility (Diskové nástroje), které jsou součástí instalační DVD
  • Jestliže potřebujete reinstalovat Mac OS X 10.6, automaticky archivuje předchozí systém a instaluje se
  • Reinstalace nemění verzi operačního systému. Jinými slovy, pokud nainstalujete Mac OS X 10.6 na Macovi, který bude obsahovat systém Mac SO X 10.6.1 (až bude dostupný), nepřepíšete žádné komponenty dodané v 10.6.1. Po reinstalaci tak budete pracovat v systému Mac OS X 10.6.1. To by mělo uživatelům ušetřit spoustu času. (Podle mne je to otázka, protože uživatel se může chtít vrátit o verzi zpět, ale to je asi věc názoru)
  • Po reinstalaci se neobjevuje složka "Previous System" (Předchozí systém).
  • Při výpadku proudu, instalace pokračuje tam kde skončila
  • Aby se předešlo chybám s modrou obrazovkou, které se objevovaly při upgradu na Mac SO X 10.5, je spouštěna kontrola softwarové kompatibility která pořídí seznam "špatných" aplikací a ty potlačí. Tyto programy jsou pak přesunuty do složky "Incompatible Software" (Nekompatibilní software)
  • Narozdíl od Mac OS X 10.5, nemůžete instalovat Mac OS X 10.6 Sněžného Leoparda na počítač s pevným diskem, který hlásí chybu S.M.A.R.T. (Konečně někoho napadlo, že automatická diagnostika disku je dobrá nejen jako marketingový trik)
  • Instalace v úvodu spustí velkou hromadu souborů které se kopírují z instalačního DVD na disk uživatele. Hlavní část instalace se totoiž provádí z pevného disku, což zvyšuje rychlost instalačního procesu. Po úspěšné instalaci jsou zkopírovaná data používaná při instalaci zase smazána.

Asi je vhodné připomenout, že cena Sněžného Leoparda byla stanovena na 29 dolarů pro jednu licenci a 49 dolarů za pětilicenční family pack. Tyto ceny platí pro uživatele se současnou verzí Mac OS X, 10.5. Sněžný Leopard bude dostupný pouze pro Macy s intelovským procesorem.

Mac OS X Server 10.6 Sněžný Leopard bude dostupný za 499 dolarů. Leopard Server má mít největší změny od doby, kdy Apple začal vydávat serverovou verzi Mac OS X. Amazon nabízí balíčeky se sněžným leopardem OS, iWork a iLife za 169 dolarů a pětilicenční family pack, iWork a iLife za 229 dolarů.

 

Poslat Sněžný Leopard se pomalu dostává z klece na facebook
Publikováno 13.8.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License