Školní Mac Book jako trojský kůň

Školní Mac Book jako trojský kůň

V Americe probíhá další kolo soudní pře mezi bývalými studenty střední školy, a jejich školou. Podle předložených důkazů, bezpečnostní oddělení školy monitorovalo přes kameru počítače své studenty i v jejich domácnostech. MacBooky (jejichž nedílnou součástí je videokamera) byly umístěny v ložnicích, takže pořízené snímky velmi šokovaly postižené.

Kauza u jednoho ze studentů skončila pro školu špatně. Musela zaplatit 175 000 dolarů jako odškodné a 425 000 dolarů na náklady soudu. Další studenti se samozřejmě začali hlásit také, i když škola tvrdí, že se jedná jen o lidi, kteří chtějí přijít snadno k penězům. To však nebránilo škole, aby se s některými studenty mimosoudně vyrovnala.

A poučení? Jestliže uvidíte, že se kamera vašeho počítače spouští v podezřelou dobu, nemyslete si, že je to jen nějaká hardwarová chyba, ale zkuste popřemýšlet, jestli nemáte v počítači nainstalován software, který umožňuje vzdáleně sledovat kameru počítače. Jestliže kamerou nepoužíváte, můžete si ji "vypnout" jednoduše odstraněním příslušného ovladače. Viz Tipy pro bezpečnou práci s Mac OS X, podrobnější informace jsou pak v bezpečnostní příručce Apple.

Poslat Školní Mac Book jako trojský kůň na facebook
Publikováno 9.6.2011
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License