Seriál Apple.cz

Seriál Apple.cz

Trochu mne zarazil článek na stránkách Apple Graf. Předložil sice správná fakta, nicméně jejich výklad trochu pokulhává. Je pravda, že ceny originálních pamětí u Maců byly vždy nehorázné. Proto se většinou doporučuje kupovat stejný typ paměti u jiného výrobce, ale je zde jedno možná podstatné ale.

AC Anděl i Maximac jsou pouze dealeři, kteří dostávají zboží z apple.cz, nezlobil bych se proto na ně kvůli zvýšené ceně, pokud nabízí "originální paměť Apple". Na druhou stranu by od nich bylo solidní, pokud by zákazníkovi dali na výběr - paměť od Apple nebo kvalitní paměť jiného výrobce. Nerad bych se pletl, ale mám dojem, že to dělají.

Dále se podle mne sluší poznamenat, že někteří dealeři si k paměti připočítávají automaticky poplatek za instalaci paměti - zvláště u některých modelů. Ačkoliv přidání paměti vypadá jako legrace, kterou si může udělat každý sám, někdy to není tak triviální záležitost. Vzpomínám na dřívější model iMacu (lampička), kde instalace paměti mohla vyžadovat rozborku počítače s tím, že bylo nutné domáznout procesor silikonovou pastou kvůli odvádění tepla. Jinak po instalaci paměti iMac vyhořel.

Poslat Seriál Apple.cz na facebook
Publikováno 7.6.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License