SanDisk připravil flashdisky pro notebooky

SanDisk připravil flashdisky pro notebooky

SanDisk chce nahradit pevné disky v noteboocích flash pamětmi, což udělá přenosné počítače rychlejší a spolehlivější.

Tato změna vás však bude stát pár set dolarů navíc. Včera SanDisk uvolnil 32GB verzi disku pro komerční notebooky, které ukládají informace na flash paměti místo na magnetické plotny, jak to dělají klasické pevné disky. Disk je v současnosti k dispozici pouze pro výrobce notebooků a SanDisk odmítl prozradit, které společnosti adoptují tuto technologii. První notebooky s tímto diskem by se měly objevit někdy v první polovině roku 2007.

Na rozdíl od klasických disků, flash paměti neobsahují žádné hýbající se části. Výsledkem je pak lepší odolnost vůči nárazům a menší spotřeba energie. Flash disk může snížit spotřebu baterie až o 10 %.

Flash také má vyšší přístupové rychlosti, podle Sandisku, počítač s Windows Vista je schopen nastartovat o 30 vteřin rychleji než při klasickém disku.

O čem se již v článcích na toto téma nedočtete je omezení flash pamětí, které mají limitovaný počet zápisů. Můžete mít tedy super rychlý a super spořivý disk, ale s nebezpečím, že jednoho krásného dne na něj již nic nenapíšete. Ačkoliv jsem hledal nikde jsem nenašel nějaké srovnání jak si v tomto ohledu flash paměti stojí oproti pevným diskům.

Poslat SanDisk připravil flashdisky pro notebooky na facebook
Publikováno 5.1.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License