Rohos Logon Key - pokračování

Rohos Logon Key - pokračování

Večer jsem měl chvíli času, abych si produkt ze včerejšího článku vyzkoušel (tedy verzi 1.1). Musím říci, že mne trochu zklamal způsob, jakým je autorizace řešena. Domníval jsem se, že se bude jednat o nějaký hezký modul/extenzi do OS X, které rozšíří možnosti běžného příhlašování. Místo toho se jedná o aplikaci, který je schopna na základě vloženého USB klíče vkládat heslo do pole s heslem. Nicméně může to fungovat.

Musím autorům přičíst k dobru, že na email, který jsem jim posílal včera večer mi opravdu stihli odpověďět do avizovaných 12ti hodin. A prakticky všechny problémy na které jsem narazil vyřešili. Bohužel problémy na které jsem narazil pramenili zejména ze špatných předpokladů programátorů o nastavení systému a tedy o nedokonalost dokumentace programu.

Ale abychom to vzali postupně: Program se chová jako aplikace, spustitelná po startu (vypnete ji tedy klávesou shift drženou při startu počítače). Protože Rohos na základě USB klíče vkládá do přihlašovacího okna pouze heslo, musíte používat přihlašovací okno ve verzi s ikonkami, nikoliv tedy s přihlašovacím jménem a heslem. Softwarová podpora také nedoporučuje ponechávat USB klíč při restartu počítače ve slotu. (což je trochu nepohodlné, ale pokud to neuděláte, nepříhlásíte se)

Opravdu funguje, že v okamžiku, kdy vytáhnete klíč z počítače, se počítač zamkne. Obrazovka zčerná (avšak pouze hlavní obrazovka, druhá obrazovka zůstává). Pokud je program aktivní a vy jste přihlášení ve svém účtu, není možnost se přepnout do režimu zadávání hesla v případě, že např. USB klíč vám někdo ukradl. Nezbyde než restartovat a přihlásit se ručně.

Pokud po instalaci ihned nenastavíte USB klíč, může se vám stát jako mně, že se obrazovka uzamkne a bude po vás chtít jméno a heslo a to několikrát po sobě. Musel jsem vypnout aplikaci, abych se toho zbavil.

Mám dojem, že program má sice dobře našlápnuto, ale zatím se jedná jen o hezkou hračku. V současnosti mi to spíš připadá, že vývojáři se inspirovali Philipsem a "testují na lidech". Uvidíme, jak si povedou vyšší verze.

Poslat Rohos Logon Key - pokračování na facebook
Publikováno 17.7.2008
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License