Redaktor BBC lituje, že neodešel k Mac OS X

Redaktor BBC lituje, že neodešel k Mac OS X

Ačkoliv člověka potěší, když někdo řekne něco takového, myslím si že hlavním účelem otevřeného dopisu, který posílal redaktor Robert Peston Microsoftu, bylo upozornit na to, že Windows Vista jsou dle jeho názoru mizerný operační systém a hlavně Billa Gatese hodně vytočit.

Dopis je však zajímavý, takže ho zde uvedu:

"Vážený Bille Gatesi,
pokud se vrátím k předešlému týdnu, koupil jsem si nový laptop s Windows Vista - a tam začaly mé problémy.

Můj odpor k novému uživatelskému rozhraní můžete přičíst konservatismu, který přichází s léty. Byl jsem zaskočen poskakováním a neestetickou funkcí Vašeho operačního systému během minulých 15 let, kdy jsem čelil vytrvalému tlaků lidí, kteří používají Macy, ale přes to jsem se přenesl.

To co mě však opravdu zvedlo ze židle, byla nekompatibilita se dvěmi vitálními nástroji. Vista odmítla nahrát software pro můj digitální záznamník Olympus. A co víc. Vista odmítá HP iPAQ diář, přestože samotný software byl vytvořen Microsoftem!

Kvůli tomu, abych měl Visty, jsem utratil několik set liber za nový hardware. To může být skvělá zpráva pro vaše odvětví průmyslu, ale mě to přinutilo litovat, že jsem nepřešel ke Stevu Jobsovi. Možná je nyní ten správný čas.

Jedinou věcí, která mi dává pocit komfortu je, že zřejmě nejsem jediný ve stresu z Visty. U včerejšího oběda s hlavou jedné velké mediální společnosti jsem se dozvěděl, že problémy nekompatibility Visty s finančními kruhy možná zaregistrují v Redmondu.

A můj závěr? I přes utracené prostředky a dlouhý vývoj, Visty stále ještě nejsou připraveny pro komerční využití. A jen tak na okraj, nikdy jsem neměl tak příšernou zkušenost s kluky od Google."

Poslat Redaktor BBC lituje, že neodešel k Mac OS X na facebook
Publikováno 8.2.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License