První virtualizace Windows na Macovi právě dorazila

První virtualizace Windows na Macovi právě dorazila

Společnost jménem Parallels oznámila beta program pro první řešení virtualizace určené pro počítače Apple. Místo řešení, které nabízí Boot Camp - tedy vypnutí Mac OS a nastartovaní Windows, nabízí současný běh obou operačních systémů. A nejen Windows, Linux a jakýkoliv další operační systém spustitelný na Intelovském hardware bude fungovat.

Workstation 2.1 jak se virtualizační software nazývá podporuje většinu známých verzí Windows (3.1,3.11,95,98,Me,2000,NT,XP,2003), jakoukoliv Linuxovou distribuci, FreeBSD, Solaris, OS/2, eComStation či MS-DOS.

Software má plně podporovat dvou jaderné procesory a Intel Virtualization technologie (obsažené téměř v každém Intelovském Macovi). Virtuální stroje využívající Workstation 2.1 mají být téměř nativní výkon a velmi solidní stabilitu.

Současně se ozval také X86Projekt, který má první verzi WINE pro Intelovské Macy překompilovánu a funkční. Darwine Projekt pracuje na portování WINE - kompatibilní vrstvy, která dovolí x86 PC spouštět Windows aplikace pod Unix/Linux operačním systémem - tedy fungovat na Intelovském Macovi. Ačkoliv kompatibilita je zatím omezená v prvních stádiích vývoje, software může nabídnout Macovským uživatelům alternativu pro spouštění Windows aplikací v budoucnosti.

Poslat První virtualizace Windows na Macovi právě dorazila na facebook
Publikováno 7.4.2006
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License