Proč Apple žaluje Samsung?

Proč Apple žaluje Samsung?

Všechny zpravodajské servery uvádějí, že Apple zažaloval Samsung kvůli Look & Feel, právní termín je "trade dress".  Ačkoliv se můžeme shodnout na tom, že Android v podání Samsungu docela věrně napodobuje chování iOS, není zcela jasný důvod, proč se Apple chce pohádat se svým dodavatelem součástek. Apple není zadobře ani s Nokií, a navzájem na sebe podávají žaloby. Samsung se ocitl také v hledáčku Microsoftu, kdy se musí bránit z nařčení z porušení patentů.

Ani jedna žaloba však nevypadá, že by měla nějak velkou naději na úspěch. Proč to tedy společnosti dělají? Na tuto otázku přináší zajímavou odpověď Business Insider. Ten tvrdí, že díky tomu, že je Android zdarma, se dostávají společnosti do konkurenční výhody. Ve své podstatě nemusí platit vývoj operačního systému (rozhodně ne celý) a potřebují tak jen minimum vývojářů, kteří jsou schopni implementovat operační systém na jejich hardware.

Žalobou se tak ostatní společností brání a přidávají tak další náklady k Androidu. Společnosti, kterého pak využívají sice nemusí do nákladů kalkulovat vývoj, ale musí do nákladů kalkulovat náklady na právní zastoupení, které jsou taktéž nemalé. Tím že se na společnosti využívající open source vrhnou jiné, kteří vyvíjejí aplikace doma, uměle navyšují cenu open source varianty.

Poslat Proč Apple žaluje Samsung? na facebook
Publikováno 19.4.2011
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License