Potencionálně nebezpečný RapidWeaver 3.1

Potencionálně nebezpečný RapidWeaver 3.1

Ačkoliv principiálně se mi RapidWeaver moc líbí, obsahuje jednu velmi katastrofální chybu. Špatně ošetřuje email, odesílaný z formuláře, který pak velmi dobře slouží spammerům pro rozesílání spamu.

Konkrétně je chyba popisovaná na stránkách PHPBuilder i s jeho řešením. Stránky Webmaster Kit poskytují k tomuto problému diskuzi i skript, který je schopen provést audit (nezkoušel jsem). Pokud vás konkrétně zajímá, v čem je problém, prohlédněte si stránky securephpwiki. Obecně řečno jedná se o obvyklý problém nekontrolování vstupních dat.

Společnost Realmac Software, která vyrábí RapidWeaver jsem kontaktoval již před více než měsícem (možná i déle). Dorazila mi odpověď, že o problému ví a že jej budou řešit v další verzi. Mezi tím, již další verzi stačili uveřejnit, nicméně problém vyřešen nebyl, tak to dávám veřejně ve známost.

A jaké pro vás z toho plynou důsledky? Pokud takovéto stránky umístíte někam na web server, nějakou dobu bude trvat, než si jich spameři všimnou, takže když máte štěstí, může uplynout i několik měsíců od doby kdy jste stránky zveřejnili, než začne být problém akutní.

Až na vaše stránky přijdou spameři, výše zmíněnou technikou začnou rozesílat svou poštu, pomocí vašeho www serveru. To nejen že zatíží server samotný, ale začnou se dít věci.

  • Jestliže je šikovný administrátor serveru, tak vás upozorní, že máte chybu v php skriptu a vadný soubor odstraní
  • Jestliže je přísný administrátor, zakáže přístup na vaše stránky a dá vám vědět, že dokud si neopravíte chyby ve stránkách, nemůže je vám povolit používat.
  • Při méně než paranoidní konfiguraci serveru se začne odesílat spam. To pak znamená, že se velmi pravděpodobně dostane server na černou listinu a fakticky přestane fungovat pošta
  • Jestliže si někdo začal stěžovat na spam přímo providerovi, je možné že ten rovnou odstřihne váš www server někde na firewallu a pak se s vámi začne bavit o tom, co na tom serveru děláte.

No a protože jsem bestie a chci aby Realmac Software dal svůj produkt do pořádku, následuje tentýž článek i v anglickém jazyce. :-) Google je mocná zbraň.

I like RapidWeaver, although not using it. Unfortunately it contains very dangerous bug in pages, which generates. RapidWeaver doesn't care about input data entered by the user inside web form. This leads to spaming using this security bug.

It is sad that there is so many pages like PHPBuilder which describe problem with solution. There is also some kind of audit script on Webmaster Kit. And complex description of the issue is also covered inside securephpwiki page. Generaly it is a problem of not validating input data from the user.

I already informed Realmac software about the issue - apparently without any effect. (It was few months ago) They only told me, that they are aware about this issue and will be fixed in new version. New version was available no solution provided.

The english version of the article is little bit shorter then the czech one, sorry for that.

Poslat Potencionálně nebezpečný RapidWeaver 3.1 na facebook
Publikováno 22.2.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License