Podíl Apple v enterprise segmentu se zvyšuje

Podíl Apple v enterprise segmentu se zvyšuje

Apple se v minulosti příliš neprosazoval v enterprise trhu (pomiňme Apple II). Nicméně analýzy prodejů druhého čtvrtletí ukazuje, že Apple získával právě v obchodním a enterprise trhu. Podle analytika Charlieho Wofa (Needham), prodeje Maců do těchto segmetů byly větší než prodeje konkurence. Proč tomu tak je, nebylo jasné, nicméně analytik předpokládá, že by se tento trent dal udržet proaktivnější strategií pro tyto trhy.

Ve zprávě společnosti Needham se také píše, že Apple prodával méně ve svém tradičním školním trhu, zde se evidentně prosadily finance, protože školy se objednávaly levnější stroje s Windows. (V Americe panuje obava z obratu ekonomiky a další krize).

Dodávky Maca do firem rostly o 50 % oproti předchozímu čtvrtletí 2010, což je o 16 procent více, než je růst trhu. Prodeje vládním organizacím vzrostly o 200 procent, 16x více než růst trhu o 12 procent.

Needham také tvrdí, že prodej menším podnikům - kde byl Apple typicky lepší - převyšuje zbytek průmyslů v poměru 3:4. Velkým překvapením je však prodej velkým a velmi velkým podnikům, které jsou tradičně doménou Windows, kde byl nárůst 100 %, zatímco zbytek průmyslu rostl o 20 procent v těchto segmentech. (I když zde se také není příliš co divit, vzpomeňme na nedávné prohlášení Google, který reagoval na bezpečnostní díry Windows, když zakazoval zaměstnancům počítače s Windows).

Poslat Podíl Apple v enterprise segmentu se zvyšuje na facebook
Publikováno 24.8.2010
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License