Osvoboďte si Apple TV

Osvoboďte si Apple TV

V úterý vývojář uvolnil patch, který dovoluje Apple TV přehrávat prakticky jakýkoliv multimediální obsah s pomocí USB klíčenky.

Apple TV může přehrávat video a hudbu, která je kompatibilní s iTunes nebo zakoupena přes iTunes Store, ale Sc ott Davilla je schopen toto omezení obejít dít open-source mediálnímu centru nazývaném Boxee.

V současnosti je software v alfa verzi přístupný pouze na pozvání, patch se automaticky instaluje na USB klíčenku a přidává Boxee tlačtku na hlavní nabídku Apple TV. Vybráním Boxee umožníte zobratzení okolo 30 typů multimediálních souborů (včetně DIVX, AVI, MKZ či BIN) z jakéhokoliv počítače připojeného do vaší sítě. Můžete dokonce přehrávat multimedia pomocí internetových streamů (např. videa Hulu či ABC.com).

Ačkoliv existují podobné úpravy, tato je první, která používá Boxee -- open source mediální prohlížeč který byl poprvé uvolněn pro Mac OS X a Linux -- na Apple TV. A protože tato úprava má automatický instalátor, je snažší jej použít než předchozí úpravy.

Tvrdí se, že Apple si nebyl vědom toho, že Boxee bylo vyráběno pro Apple TV. Davilla se nebojí hrozeb ze strany Apple, protože Apple dosud předchozí pokusy o háčkování Apple TV ignoroval, narozdíl od těch ohledně iPhone.

Nicméně Boxee zaznamenalo i hořké časy. Společnosti bylo odmítnuto několik vývojářských aplikací z distribuce přes iPhone App Store, protože "duplikovaly" funkce iTunes. Podcaster je hlavní příklad: Aplikace dovoluje iPHone stáhnout si Podcasty bez nutnosti synchronizace s iTunes - Apple však aplikace odmítl příjmout, že je příliš podobná iTunes. Někteří by akce Apple mohli považovat za nesoutěživé.

 

Poslat Osvoboďte si Apple TV na facebook
Publikováno 2.10.2008
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License