Od iPhoto k JAlbumu

Od iPhoto k JAlbumu

iPhoto mi vždy připadal trochu neohrabaný a jeho použitelnost v Čechách klesá, pokud nemůžete fotografie zde umístěné nechat vytisknout tak, jak to nabízí ve státech. Navíc mi připadá iPhoto trochu jako černá díra. Fotografie, které se jednou dostanou do iPhoto se velmi obtížně dostávají ven, navíc zabírají dvakrát tolik místa, něž když je máte někde volně na disku.

Pokud chcete své fotografie zveřejnit, iPhoto nabízí jen velmi málo možností, jak to provést. Naštěstí je zde iPhoto to JAlbum Exporter, který umožňuje vybraná alba vyexportovat tak, aby JAlbum bylo schopné fotografie zpracovat. Pak už stačí jen vytvořené stránky poslat někam na web.

P.S. ke komentářům: Drag & Drop je zřejmá funkce o ní se nemá smysl bavit, ale co se stane s obrázky, které se přetáhnou na plochu? Zmizí komentáře, zmizí klíčová slova, což jsou věci, které sice pro tisk fotky nepotřebujete, ale pro umístění na web se mohou hodit.

Picassa je sice hezká možnost, ale jejím hlavním nedostatek je, že zdarma je jen první GB. Na slušnou fotogalerii to není a dávat těžce vydělané korunky do webu, který jinde můžete mít s vyšší kapacitou zdarma mi připadá zbytečné.

Jinými slovy, pro běžné smrtelníky je iPhoto možná dobrý, mojí maličkosti dosud zcela nevyhovuje.:-)

Poslat Od iPhoto k JAlbumu na facebook
Publikováno 11.6.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License