Nové procesory Intelu na obzoru

Nové procesory Intelu na obzoru

Jeden online obchodník začal akceptovat objednávky na procesory Clarkdale od Intelu a postoval první podrobnosti o nové generaci stolního procesoru chvíli před oficiálním představení tohoto čipu. Core i3-530 má běhat na 2,9Ghz, dvoujaderný čip má 512 KB a 4 MB L3 cache a má cenu 150 dolarů.

Čip je jeden z prvních procesorů, který má být součástí architektury Westmere, který má být vyroben 32-nm technologií. Intel dosud nepředstavil žádné čipy vyrobené 32nm procesem, ale pozorovatelé spekulují, že by se měl objevit ve stolních a přenosných počítačích koncem tohoto měsíce nebo začátkem příštího roku. Podle cachované verze Intelovské prezentace na Googlu, Clarkdale čipy mají mít také označení Core i5-650, i3-540, G6950.

Mluvčí společnosti Intel odmítl komentovat oficiální datum ohlášení čipů Clarkdale, avšak prohlásil, že čipy jsou již ve výrobě. Intel již dříve ukazoval systémy běžící s těmito procesory.

Intel také řekl, že Westmere čipy jsou rychlejší a méně náročné na napájení než současné verze čipů vyrobené 45nm procesem. První čipy budou obsahovat CPU a grafický procesor v jednom pouzdře, čímž se má zvýšit výkon grafiky a zároveň snížit požadavky na napájení. Laptopové verze procesoru vyrobené 32nm procesem mají mít kódové označení Arrandale.

Rychlosti Clarkdale čipů by měly být podobné, jako ty u současných laptop, avšak měly by být rychlejší díky možnosti spouštět více vláken na každém jádře. Například dvoujaderný čip Core i3-350 má být schopen zpracovat čtyři vlákna najednou oproti dvěma vlákůn na současném Core 2 Duo desktopovém i laptopovém čipu.

Westmere je postaven na stejné mikroarchitektuře jako čipy Nehalem, které jsou vyráběny 45nm procesem. zahrnují Core i5, Core i7 a Xeon 5500 serverové čipy. Nehalem integruje ovladač paměti s CPU a poskytuje tak rychlé spojení mezi procesoreem a systémovými komponenty.

Poslat Nové procesory Intelu na obzoru na facebook
Publikováno 10.12.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License