Nová generace MacBooku Pro prosákla na veřejnost

Nová generace MacBooku Pro prosákla na veřejnost

AppleInsider zveřejnil informace o připravovaném MacBooku Pro. Lidé, kteří znají vývoj nových 15 a 17ti palcových profesionálních notebooků potvrzují, že obrázky neznámého a rozebraného notebooku Apple publikované čínským blogem v Sobotu jsou opravdu autentickými schránkami pro 15ti palcový MacBook Pro.

Podle všeho vzhled na fotografiích je totožný se starším prototypem, nicméně finální produkt se příliš nezměnil. Podle všeho je trochu tenčí než předchozí model, okraje trochu zvednuté, podobně jako tomu je u MacBooku Air.

Z fotografií je patrné, že obdélníkový tvar baterie zůstává, zůstane prý i pojistka, která umožňuje vyjmutí baterie. Novinkou však je, že se nevyjme jen baterie, ale odklopí se obal a uvnitř bude tak přístup k baterii a pevnému disku.

Není zcela jasné, jestli rozhodnutí Apple zpřístupnit pevný disk automaticky dovolí uživatelům provádět vlastní upgrady bez porušení záruky. Není ani jasné, jestli bude pro uživatele opravdu triviálním postupem výměna HDD disku za SDD disk.

Fotografie nového MacBooku Pro ve své podstatě nepřinášejí žádná velká odhalení, většinou jen kopírují design z MacBooku Air.

Již od dubna se spekuluje o tom, že Apple současné MacBooky a MacBooky Pro upraví a že se bude jednat o poslední produkty této generace. Obě produktové řady by měly zaznamenat výrazné designové změny, které budou odpovídat aluminiovému iMacu a MacBooku Air.

Nové změny by měly zahrnovat klávesnic, velké trackpady a méně plastikových materiálů směrem k ekologičtějšímu hliníku a nerezavějící oceli.

Půdorys počítač by měl zůstat stejný, Apple sice udělal několik zmenšení okolo okrajů, podobně jako - avšak ne ve stejném rozsahu - u MacBooku Air.

Apple má prý v rukávu schováno ještě pár dalších překvapení, ale podle zdrojů čeká na to, než opadne šílenství okolo iPhone 3G, který jde zítra oficiálně do prodeje.

Poslat Nová generace MacBooku Pro prosákla na veřejnost na facebook
Publikováno 10.7.2008
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License