Norsko odpovídá na otevřený dopis Steva Jobse

Norsko odpovídá na otevřený dopis Steva Jobse

Asi nemá smysl se opakovat a kopírovat Martina Léra (Steve Jobs o hudbě) či Vlastimila Krále (Jobsův otevřený dopis o DRM vyvolal rozruch). Spíš mě zaujala odpověď z Norska, přesněji řečeno odpověď Torgeira Waterhouse z Norské společnosti na ochranu spotřebitele, jak by se ta instituce dala volně přeložit.

Torgeire Waterhouse dopis více méně přivítal, měl však k němu několik výhrad. To, že Apple není jediným prodejcem hudby, který aplikuje DRM, který lze použít pouze pod jeho přehrávači, ještě neznamená, že má právo argumentovat tím, že Microsoft a Sony to dělají také tak. Všichni se chovají nefér k zákazníkům.

Torgeire připustil, že nahrávací společnosti na celkové situaci mají svůj velký podíl, nicméně službu nenabízí tyto nahrávací společnosti, ale Apple a ten je zodpovědný za to, že nabídka, kterou dává svým zákazníkům je spravedlivá a podle norských zákonů.

Celkově však Torgeir Waterhouse ocenil přístup Steva Jobse jako potencionálně dobré znamení, že Apple si přeje odemknout své technologie iTunes.

Poslat Norsko odpovídá na otevřený dopis Steva Jobse na facebook
Publikováno 8.2.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License