Nenastavené heslo k Wifi se může vymstít

Nenastavené heslo k Wifi se může vymstít

Zatím se to děje ve státech, ale domnívám se, že nebude daleko doba, kdy i u nás budete ležet v obývacím pokoji, budou na vás namířené zbraně a policisté budou křičet Pedofile a vy budete přemýšlet, co jste udělali špatně. Až později zřejmě přijdete na to, že nechat svůj nový Wifi router s přednastaveným heslem není dobrý nápad.

V americe se to stalo několika lidem. FBI jim vběhla do bytu povalila na zem a agenti na ně pokřikovali, že stáhli na svůj počítač tisícovku obrázků. Že se jedná o omyl bylo zřejmé až poté, co policisté zabavili iPady, iPhone a počítače a nenalezli tam inkriminované materiály. O pár dní zatkli souseda, který se připojil na jejich wifi.

V Německu trestní soud rozhodl, že Internetoví uživatelé musí zabezpečovat své bezdrátové spojení, aby zabránili ostatní ilegálně stahovat data. Uživatelé, jejichž bezdrátové spojení bude tímto způsobem zneužito mohou zaplatit pokutu. Přesto však mohou být zproštěny obžaloby z nelegálního stahování.

V americe se zakazuje neautorizovaný přístup k síti. Wifi bez zabezpečení je však trochu v právním vakuu, protože není zcela jasné, zda využití takové sítě je autorizované nebo neautorizované. (Je zřejmé, že majitel sítě povolil všem přístup tím, že nevyžaduje heslo. Na druhou stranu, nikdo nedostal písemný/ústní souhlas s využitím wifi sítě).

Poslat Nenastavené heslo k Wifi se může vymstít na facebook
Publikováno 26.4.2011
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License