Na světě proběhla bez povšimnutí malá revoluce

Na světě proběhla bez povšimnutí malá revoluce

Celý multimediální svět investoval spoustu dolarů do vývoje ochrany proti kopírování Blue-Ray disků (nebo také HD DVD disků). Již při oznámení další ochrany proti kopírování bylo zjevné, že nastane doba, kdy ani tato ochrana nevydrží. To ovšem tvrdili pouze zástupce underground hnutí. Oficiální místa o kódovacím mechanismu (AACS) tvrdila, že je nepřekonatelný.

V prosinci minulého roku se však na internetu objevuje zpráva, že program BackupHDDVD umožňuje překopírovat obsah chráněného HD DVD (Dnes také v novinách 24 hodin). Docela mne pobavilo, když jsem pročítal diskuzi a zjistil, že autorovi nikdo nevěří.

Alespoň do chvíle, než to vyzkoušeli sami. Celá krása tohoto systému je v tom, že multimediální společnosti se tak snažily o ochranu kopírování, že zcela pozapomněli na to, že k tomu aby se dal film přehrát, musí dát uživateli klíč.

BackupHDDVD v podstatě nedělá nic jiného, než že převezme data z disku pomocí klíče, který si načte z HD DVD disku a obsah uloží někam jinam.

Jelikož nevlastním ani Blue-ray mechaniku ani HD DVD film, nejsem schopen sám posoudit, zda je to jen silvestrovská kachna a nebo to je fakt, to raději posuďte sami.

Poslat Na světě proběhla bez povšimnutí malá revoluce na facebook
Publikováno 3.1.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License