Motorola se opravdu snažila přitlačit Apple ke zdi kvůli patentům a nejen Apple

Motorola se opravdu snažila přitlačit Apple ke zdi kvůli patentům a nejen Apple

Podle tohoto článku na Apple Insider se Motorola Mobility pokoušela získat přístup k celému patentovému portfoliu Apple výměnou za poskytnutí licencí k patentům, vztahujících se k průmyslovým standardům.

Požadavky Motoroly prosákly na veřejnost díky dokumentaci Evropské komise, která k vyjednávání obou společností v roce 2011 prohlásila "předpokládané křížové licencování pravděpodobně kvůli všem Android OEM"

Podle komentářů, Apple neměl zájem na takové dohodě a tak ani neposlal nikoho z vedení Apple aby dohlídl na vyjednávání. Vyjednavači si uvědomili, že dohoda je uzavírání tak, aby byla výhodná pro Google, ačkoliv ten společnost Motorola Mobility dosud oficiálně nevlastní.

Evropská komise znovu vyjádřila své obavy nad chováním Motoroly, která kromě požadavku na licencování všech patentů Apple se také snažila vypovědět licenci společnosti Qualcomm, která dodává čipy Apple. Podle amerického ministerstva spravedlnosti je Google ambicioznější než Apple nebo Microsoft ve svých licenčních podmínkách pro FRAND patenty.

Poslat Motorola se opravdu snažila přitlačit Apple ke zdi kvůli patentům a nejen Apple na facebook
Publikováno 13.3.2012
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License