Mini Recenze: LightScribe na Mac OS X

Mini Recenze: LightScribe na Mac OS X

LightScribe je technologie původem od HP, umožňující vykreslit obraz na opačnou stranu DVD či CD média. To v čem je tato technika zajímavá je, že ke kreslení se používá laser ve vypalovací mechanice. Lightscribe vykresluje obráky ve stupních šedi.

Lightscribe nabízí například mechaniky Lacie. Samozřejmě tento výrobce dodává i software umožňucí vypalování obrázků. Software se jmenuje LaCie LightScribe Labeler.

Pokud se rozhodnete, že by jste chtěli levnější mechaniku. Stále zde existuje možnost koupit si pouze DVD mechaniku, která podporuje LightScribe. Problém se softwarem umožňujícím vypalování pak řeší například DiscLabel. Po stažení driveru pro LightScribe je schopen i tento software vypalovat Lightscribe disky.

Vypálení jednoho CD pak trvá cca 16 minut, ale výsledek opravdu stojí za to. Je však ještě otázkou jak dlouho vypálený obrázek vydrží. Přestože speciální média jsou o něco dražší (CD v běžném obchodě cca 25 Kč) Výsledek vypadá opravdu dobře. Osobně jsem zkoušel mechaniku Sony, výsledek byl velmi dobrý. Kromě doby, kterou trvalo vypalování nemám vůči technologii žádných námitek.

Poslat Mini Recenze: LightScribe na Mac OS X na facebook
Publikováno 8.6.2006
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License