Microsoft zvažoval partnerství s Apple kvůli iPodu

Microsoft zvažoval partnerství s Apple kvůli iPodu

Bloomberg oznámil, že podle dokumentů, které prošetřoval antimonopolní úřad, Microsoft zvažoval partnerství s Apple kvůli iPodu. Microsoft nebyl spokojen se smlouvami a vazbami které vytvořil zejména s Creative a Dell.

Microsoft pracoval s partnery na hudebním zařízení více než rok před tím, žen Apple uvedl iPod v roce 2001 a katapultoval se tak na první místo na trhu. Microsoft s partnery nebyly schopni přijít s konkurenčním hardwarem a měli problémy se synchronizací hudebních balíků mezi počítačem a jejich zařízeními.

Jestliže by se Microsoft rozhodl, změnit svou strategii a spolupracovat s Apple, co myslíte, že by se změnilo?

Osobně se Microsoftu nedivím, jako každá rozumná firma, i Microsoft si vypracovává analýzy a připravuje různé varianty řešení, jak získat trh, lépe prodat atp. Domnívám se, že za rozhodnutím nespolupracovat s Apple byly zejména licenční poplatky, které by Apple docela jistě chtěl a pak jeden další problém. Microsoft by vlastnil technologii, kterou by nemohl upravovat dle svého uvážení a nemohl by za ni chtít žádné poplatky pokud by ji někdo implementoval. Z dlouhodobého hlediska je tedy lepší přijít s vlastní hardwarovou platformou - samozřejmě také rizikovější.

Poslat Microsoft zvažoval partnerství s Apple kvůli iPodu na facebook
Publikováno 22.1.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License