Microsoft má prý nejbezpečnější operační systém

Microsoft má prý nejbezpečnější operační systém

Microsoft neustále odmítal tvrzení, že má nezabezpečené produkty s bezpečnostními dírami a slabými místy. Symantec, ačkoliv se nejedná o žádného přítele Microsoftu, v posledním průzkumu se přidal na stranu Microsoftu a začal tvrdit, že když se obrátíme k široce používaným systémů, Microsoft dělá celkově lepší práci než jeho komerční konkurenti.

Toto tvrzení vyšlo jako součást 11 vydání Internet Security Threat Reportu společnosti Symantec. V reportu, vypuštěném tento týden bylo odkryto celé spektru bezpečnostní rizik za posledních šest měsíců roku 2006, včetně operačních systémů. Podle této zprávy má Microsoft Windows nejmenší množství patchů a nejkratší průměrný čas vývoje ze všech pěti monitorovaných operačních systémů za posledních šest měsíců roku 2006.

Za toto období bylo objeveno 39 chyb, 12 z nich bylo označeno jako kritické. Microsoftu trvalo průměrně 21 dní aby vydal opravu. To je o 22 chyb více než za první polovinu roku 2006, ale pořád to stačilo na nejlepší hodnocení.

Red Hat Linux byl druhým nejlepším systémem. Opravný balíček vydal průměrně za 58 dní a vyřešil celkem 208 chyb. Množství problémů a oprav stouplo oproti prvnímu pololetí 2006, kde zde bylo 42 chyb a průměrná doba opravy byla 13 dní. Na druhou stranu, pouze 2 chyby z 208 byly označeny jako kritické, 130 jako středně vážné a 76 jako chyby s mírným rizikem.

Mac OS X skončil jako třetí. Symantec identifikoval 43 chyb v Mac OS X a 66 dní trvalo Apple, než chybu opravil. Jen jediná chyba byla kritická. Stejně jako u ostatních operačních systémů, byl zde nárůst oproti první polovině roku 2006. Tehdy bylo nalezeno 21 chyb a Apple trvalo 37 dní na jejich opravu.

Dále v žebříčku následovaly systémy HP-UX (Hewlett Packer) a Solaris (Sun).

Alfred Huger ze Symantec Security Centra tvrdí, že hlavním problémem jsou web aplikace, kde se objevily dvě třetiny problémů. Operační systémy mají chyby jen zřídka, výrobci zde dělají "dobrou, nikoliv však špičkovou práci".

Microsoft na tuto zprávu reagoval slovy: "Jako součást IT průmyslu, Microsoft pokračuje v řešení hrozeb a bude i nadále spolupracovat s ostatními hráči aby chránil spotřebitele jako celek."

Anuj Nayar, manažer Mac OS X a vývoj řekl jen: "Apple bere bezpečnostní otázku velmi vážně a má velmi dobrý přehled o opravách chyb před tím, než poškodí zákazníky."

Sun prohlásil, že nemůže prověřit data, která má k dispozici Symantec, avšak podle jeho údajů bylo pro Solaris pouze 36 chyb, které vyřešil do pěti dnů. Průměr je však znehodnocen chybami, které jsou v aplikacích třetích stran, které jsou bundlovány se systémem.

Poslat Microsoft má prý nejbezpečnější operační systém na facebook
Publikováno 22.3.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License