Málo známé novinky o nových noteboocích

Málo známé novinky o nových noteboocích

Ačkoliv Apple relativně překvapil tím, že v nových počítačích nepoužil nové procesory Intelu, nejedná se o pouhý "upgrade" procesoru a v počítači je více novinek

Všechny nové modely přenosných počítačů Apple jsou schopny použít podsvícenou klávesnici, ačkoliv se dodává pouze s vyšší řadou MacBooků a Macbooky Pro.

Indikátoru baterie si všimli jistě všichni, nicméně není již tak zřejmé, že pokud uzamknete počítač (pomocí kabelu s příslušným zámkem), nelze z počítače odejmout akumulátor.

Dalším prvkem jsou indikátory tekutin (liquid submersion indicators - LSI), kterou lze vidět jako malé záplaty umístěné interně okolo místa pro klávesnice, tkeré se změní z bílé na červené, pokud jsou vystaveny vlhkosti. Oficiálně jsou zde proto aby pomohly "objevit náhodné poškození počítače", podle zdrojů seznámených s touto frází jsou zde však pouze proto, aby zabránili uživatelům požadovat po Apple náhrady za poškození způsobené rozlitými tekutinami.

Někteří uživatelé ve vlhkém klimatu s stěžují, že senzory mohou indikovat rozlití tekutiy, když ve skutečnosti žádné nebylo.V takových případech bude uživatel velmi obtížně získávat záruční opravy bez nutnosti dokazovat, že chybu nezpůsobil sám.

Za uzamykatelným panelem je také pevný disk a paměť. Pevný disk je držen na místě pomocí jediného šroubu, po odšroubování není problém disk vyměnit. To je velké zlepšení oproti originálním MacBookům, kde byl pevný disk za třemi šrouby a obrovské oproti MacBookům Pro, kde výměna pevného disku znamenala odšroubování celé zadní části počítače.

Jakýkoliv SATA disk pro přenosné počítače či SSD disk může být použit. Apple nabízí 128GB SSD disk, podle interní dokumentace má být k dispozici i 256GB SDD, dosud však oficiálně není představen jak možnost pro uživatele.

Nové stroje se dodávájí s 2GB RAM, kromě high-end modelu MacBook Pro (ten přichází s 4GB RAM). Aby bylo využito veškerého výkonu paměti, paměťové moduly musí být instalovány v párech. Systém v současnosti podporuje pouze 1GB a 2GB moduly.

Ve frekvenci 1066 MHz dosud neexistuje 4GB "PC-8500" specifikace, ale MacBooky podporují stejně maximálně 4GB RAM. Vypadá to, avšak není to dosud potvrzeno, že nové stroje nikdy nebudou schopné podporovat 4GB moduly pro 8GB paměti. V minulosti Apple občas udávál maximální limit paměti, který byl později překročen, když se objeivly nové paměťové moduly s vyšší hustotou. V post Santa Rosa architektuře, nové MacBooky mohou plně využít 4GB, ale není důvod věřit, že to může být více.

Paměť je přístupná po odstranění krytu baterie, baterie, a zadní části počítače (8 šroubů). To je více práce pro upgrade paměti než bylo u dřívějších generací MacBooků i MacBooků Pro.

Poslat Málo známé novinky o nových noteboocích na facebook
Publikováno 16.10.2008
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License