Macovský trojský kůň se šíří jako PDF

Macovský trojský kůň se šíří jako PDF

Dvě evropské bezpečnostní společnosti varují Macovské uživatele, aby dávali pozor na malware, který se může maskovat jako PDF soubor. Podle Jacqui Chenga z Ars Technicy, jedná se o Trojan-Dropper:OSX/Revir.A, který po aktivaci instaluje zadní vrátka Backdoor:OSX/Imuler.A na počítač uživatele.

Dobrou zprávou pro nešťastníky, kteří mají tento malware nainstalován je, že zadní vrátka dosud s ničím nekomunikují. Příkazová centrála pro tento typ malwaru je instalace Apache, která existuje na své doméně od května tohoto roku. Uživatelé tak nepociťují žádná omezení či negativní efekty napadení svého počítače. To se však může změnit, pokud se tento trojský kůň dostatečně rozšíří.

Pokud trojský kůň nainstaluje zadní vrátka, software se připojí ke vzdálenému serveru, který je kontrolován hackerem. Útočník pak může tento server použít jako komunikační kanál pro získávání informací o napadeném počítači nebo spustit nějaké další efekty na daném počítači. Malware je ve skutečnosti běžný program, který nijak nevyužívá bezpečnostních chyb v systému. Je jen na uživateli, zda si je v nevědomosti nainstaluje na počítač.

Poslat Macovský trojský kůň se šíří jako PDF na facebook
Publikováno 26.9.2011
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License