MacWorld zveřejnil recenzi na ClamXav

MacWorld zveřejnil recenzi na ClamXav

Jak se Symantec a další výrobci antivirových programů snaží tvrdit, i Mac potřebuje antivirovou ochranu. Ačkoliv se domnívám, že situace s viry a Macy není tak dramatická, jak se snaží tvrdit, bylo by dobré mít antivirus hned ze dvou důvodů.

První důvod je zřejmý, to že by se neobjevil žádný vir je velmi málo pravděpodobné a spoléhání na to, že tato situace nenastane je zhruba stejná, jako čekat, že na zemi nespadne meteorit. Ačkoliv je to věc velmi málo pravděpodobná, pokud si počkáme dostatečně dlouhou dobu stane se a následky budou katastrofální. Proto je lepší být připraven a proč si nevybrat software, který je zdarma?

Druhý důvodem proč si pořizovat antivirus na Maca je v tom, že se vám může stát, že si z internetu nebo od někoho jiného přinesete vir, který ač na Macovi nefunkční, na PC může provést pěknou paseku. Asi by nebylo dobré obchodním partnerům či přátelům posílat zavirované soubory.

ClamXav je zdarma, nemá tolik funkcí jako jeho komerční protějšky, nicméně je denně aktualizován. Je také dobré upozornit, že není ani tak rychlý a nedokáže si zapamatovat které soubory již jednou prohlížel, každá kontrola disku znamená kontrolu všech souborů. Ale za ty peníze ...

Poslat MacWorld zveřejnil recenzi na ClamXav na facebook
Publikováno 15.5.2006
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License