Mac OS X na běžném PC?

Mac OS X na běžném PC?

Wired News přinesl zajímavý článek o hacku, který dovoluje spouštět Mac OS X (Intelovskou verzi) na hardware, který nepochází od Apple.

Někteří již s touto upravenou verzí systému fungují přímo, další používají VMware, který pak povolí Mac OS podporovat větší množství hardware.

Hackeři a zvědaví počítačoví uživatelé tento týden stahují upravenou verzi Mac OS X pro PC s přezdívkou OSx86 pomocí BitTorrent.

OSx86 je určen k tomu, aby běhal na další generaci hardware Apple s procesory Intel. V současnosti upravená verze OSx86 běhá na Dellovských laptopech a dalších počítačích s Intelovskými a AMD procesory.

Další zajímavou informací je podivné chování Mac OS X na Intelu. Podle všeho je rychlejší na PC než jakákoliv předchozí verze. Někteří tvrdí, že je to díky Pentiu, další protože se jedná o beta verzi Mac OS X, která nemá všechny funkce.

"Opravená" verze Mac OS X obchází Trusted Platform Modul (TMP), který je určen k ochraně systému před spuštěním na běžném PC. Hackerům se podařilo zcela odstranit doplněk kernelu AppleTPMACPI.kext, což uvolňuje systém pro použití na jakémkoliv hardware (samozřejmě podporovaném systémem jako takovým)

Poslat Mac OS X na běžném PC? na facebook
Publikováno 22.3.2006
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License