Mac OS X je prý náchylný k prastarým bezpečnostním chybám

Mac OS X je prý náchylný k prastarým bezpečnostním chybám

OS X prý obsahuje neošetřené bezpečnostní chyby, které byly odstraněny v ostatních operačních systémech před desítkami let. Tvrdí to Neil Archibald, jeden z bezpečnostních specialistů společnosti Suresec.

Archibald také tvrdí, že Apple nepoužívá auditorské nástroje pro skenování svého software. Nástroje podobného typu jsou velmi využívané Microsoftem, od doby kdy společnost přistoupila k iniciativě Trustworthy Computing, aby odstranila jednoduché chyby v kódu, které by mohly vést například k chybě přetečení.

Kód, který používá Apple ve svých aplikacích a knihovná je relativně pod-auditován, což ponechává prostor pro velkou řadu chyb. Některé z bezpečnostních chyb, které jsme viděli při vývoji na OS X jsou opraveny ve většině operačních systémů před 10 až 15ti lety.

Archibald svá tvrzení také dokazuje řadou příkladů:
V srpnu minulého roku, Apple opravoval "dsidentity" chybu, která byla objevená Archibaldem a zasahoval systém OS X 10.4.x až 10.4.2. Tato triviální chyba může snadno vést pro zvýšení práv neoprávněného uživatele a dovoli uživatel vytvoři či smazat "rootovské" uživatelské účty.

Nejenže Apple prý nevyužívá softwarový audit, jak by měl, ale jeho chování k bezpečnostním specialistům, kteří přijdou na nějakou chybu také není úplně v pořádku.

Podle Archibalda, Apple velmi pomalu reaguje na hlášené bezpečnostní chyby. Očekává, že bezpečnostní experti budou čekat nekonečně dlouho, při čemž je k tomuto jednání vůbec nemotivuje.

Chování Apple v reakci na tento článek mluví za vše. Mluvčí Apple totiž novinářům odpověděl pouze, že společnost "nekomentuje co lidé říkají o Mac OS X. Na našich stránkách je dostatek informací o Mac O S X a udělali jsme velký kus práce na tom, abychom zajistili stabilitu a bezpečnost Mac OS X platformy pro malé i velké zákazníky."

Poslat Mac OS X je prý náchylný k prastarým bezpečnostním chybám na facebook
Publikováno 27.1.2006
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License