Lightroom versus Aperture

Lightroom versus Aperture

Adobe Lightroom a Apple Aperture jsou konkurenty od samého začátku. V tuto chvíli to však vypadá, že Adobe Lightroom se dostává do vedení. Podíl Aperture na Macovském trhu se uvádí 12,5 % (letos), zatímco před dvěmi roky měl podíl 14,3 %. Adobe Lightroom má dnes podíl 44,4 % zatímco před dvěmi roky měl ještě 26,6 %.

Těžko říci co přesně stojí za úspěchem Adobe Lightroom, osobně se domnívám že jde o kombinaci různých faktorů, zejména toho, že Lightroom běhá na větším množství hardware než Aperture. (Apple se prakticky vykašlal na PowerPC platformu) Lightroom je také první Macovská aplikace Adobe, která má plnou 64-bit podporu. Aperture stále běhá v 32-bit režimu.

Je také možné, že Adobe Lightroom se jednoduše svezl s Adobe Photoshopem, že prostě grafici a fotografové jsou zvyklí pracovat s Photoshopem a tak pro ně byl menší problém používat Lightroom. Ať již je to tak či onak, vypadá to, že Aperture velmi výrazně zaostává za Lightroomem a pokud si Apple nepospíší s novou verzí, těžko bude dobývat zpět ztracené pozice.

Poslat Lightroom versus Aperture na facebook
Publikováno 23.9.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License