Leopard bude mít novou generaci DVD přehrávače

Leopard bude mít novou generaci DVD přehrávače

Velká aktualizace se chystá na DVD Přehrávač, který se má objevit v Leopardovi. Nejdená se jen o přepracovaný uživatelský interface, ale také o zcela nové funkce.

Lidé, kteří si již mohli osahat pre-release verze Leoparda potvrzují, že obsahuje DVD Player 5.0, který obsahuje nejen estetické, ale i funkční změny.

Nejmarkantnější změnou je celoobrazovkové navigační rozhraní pro výběr kapitol. Uživatelé nebudou muset opustil celoobrazovkový mód pro to, aby si vybrali jinou kapitolu. Místo toho si DVD Player 5.0 sejme obrazovku z každé kapitoly a tu zobrazí v navigačním rozhraní, které běží horizontálně v horní části obrazovky.

Podobné řešení zvolil Apple, pokud si film prohlížíte v okně. Zobrazí vám vertikální paletu se stejnými náhledy.

Nový DVD přehrávač by měl být také funkce pro posun v čase více intuitivní a podobné tomu, co můžete vidět například u VLC. Měl by se také zlepšit buffer a equalizér pro přehrávání DVD, takže celkový dojem z přehrávání DVD by měl jít nahoru.

Zajímavé jsou také položky: "Viewer Above Other Apps", "Custom Jacket Picture" a sleep timer, které můžete nalézt v nabídkách programu.

Dosud se neobjevila v dokumentaci zmínka o podpoře pro HD-DVD nebo Blue-Ray disky. Nová verze bude mít tedy stejná omezení jako předchozí.

DVD Player 5.0 by se měl objevit současně s Mac OS X 10.5, tedy na jaře nebo koncem první poloviny roku 2007.

Poslat Leopard bude mít novou generaci DVD přehrávače na facebook
Publikováno 19.1.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License