Kouříte u Maca? Přicházíte o záruku...

Kouříte u Maca? Přicházíte o záruku...

Vlastnící Maců tvrdí, že jejich záruka Applecare byla odmítnuta, kvůli tomu, že se na počítači našlo poškození způsobené kouřením. Podle toho co bylo nešťastníkům řečeno, počítače nesly důkazy poškození kouřením a nemohlo být na nich pracováno, protože je Apple považuje za zdravotní riziko a když by pracovníci Apple na těchto počítačích pracovali, porušovaly by pravidla OSHA. (Department of Occupational Safety and Health Administration - ministerstvo práce / oddělení pro pracovní bezpečnost a zdraví)

Zaměstnanec v jednom Apple storu zákazníkovi sdělil, že oprava počítače by byla neekonomická, vzhledem k vrstvě dehtu na počítači způsobeném cigaretovým kouřem.

Oba zákazníci odeslali dopisy přímo do kanceláře Steva Jobse, a oběma byla odmítnut servis, i když mají aktivní záruku Applecare. Jednomu ze zákazníku bylo sděleno, že nikotin je jedna z nebezpečných substancí na seznamu OSHA a Apple nebude žádat po žádném zaměstnanci, aby opravoval cokoliv, co by bylo nebezpečné jeho zdraví.

Apple oficiálně neodpověděl na žádné žádosti ohledně tohoto nařízení a není jasné jestli to je jednoznačný zákaz nebo existuje pracovní hranice množství kouře, která je ještě povolena.

Jako nekuřáka mne tato situace pobavila, jako servisního technika chápu postoj Apple. Počítačům rozhodně nesvědčí, pokud jsou v zaprášené místnosti, či abychom to formulovali jednoznačnějši zaprášené dehtem a spalinami vzniklými kouřením tabáku. Jestli na počítači opravdu byly vrstvy dehtu, rozhodně bych v té místnosti nechtěl pracovat. Na druhou stranu, teď ještě zbývá všem zákazníkům začít doporučovat klimatizační jednotku s udržovačem vlhkosti, aby se v místnosti s počítačem udržovala teplota 19 - 23 stupňů Celsia a relativní vlhkost vzduchu 40 - 60 %.

A co vy, také se ve vaší přepychové pracovně nad stolem vznáší namodralý obláček kouře?

Poslat Kouříte u Maca? Přicházíte o záruku... na facebook
Publikováno 23.11.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License