K upgradu na Windows 7 si vezměte dobrou knihu

K upgradu na Windows 7 si vezměte dobrou knihu

Instalační časy Windows 7 se velmi divoce liší. Microsoft vám bude tvrdit, že čistá instalace bude trvat okolo 30ti minut a bude mít pravdu. Časy se pochopitelně budou lišit podle rychlosti CPU, disku, sběrnice a dalších parametrů hardware na kterých sedmičky poběží. To co mne však udivilo, byly časy upgradu ze starších verzí Windows.

High-end PC definované jako Intel Core 2 Quad CPU na 2,4 Ghz s 4 GB paměti a 1TB disku. Předpokládá se, že uživatel takového stroje bude mít 125GB dat v dokumentech, hudbě a obrázcích a bude používat asi 40 aplikací. Upgrade z Windows Vista SP1 na Windows 7 zabral 160 minut, tedy 2,7 hodin. Jen pro srovnání, oprava Visty na stejném hardware zabere 176 minut, tedy 2,9 hodin. Toto je však pořád čas na to dát si oběd a shlédnout film - a podotýkám, že se jedná o špičkový hardware.

Mnohem horší situace nastává u středních hardwarových konfigurací s 32bit CPU a stejným softwarovým vybavením jako u high-end počítače výše. Upgrade trval 1220 minut (ne to není překlep) - 20,3 hodiny. Za střední hardwarovou konfiguraci je považován Athlon 64 X2 Dual Core na 2,6 GHz s 2GB RAM a 1TB diskem. Tento čas je opravdu příšerný a pořád to není ještě low end hardware, na kterém to vypadá že bude rychlejší přeformátovat disk a nainstalovat systém znovu.

 

Poslat K upgradu na Windows 7 si vezměte dobrou knihu na facebook
Publikováno 16.9.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License