Jeden z ředitelů Flextronics Internetional obviněn z porušování obchodního tajemství

Jeden z ředitelů Flextronics Internetional obviněn z porušování obchodního tajemství

V Americe momentálně probíhá velká kauza, podle které konzultační společnost Primary Global nabízela své služby v oblasti firemní špionáže. Primary Global poskytovala svým klientům (investičním společnostem) informace, které nebyly veřejně známé a ke kterým měly přístup pouze interní zaměstnanci sledovaných firem.

Byli pozavírání vice president Primary Global James Freishman, ale také bývalý starší ředitel ve Flextronics International v San Diegu  Walter Shimoon, ale také bývá manažer dodavatelských kanálů pro Advanced Micro Devices a další. Z hlediska Apple je klíčovou osobou Walter Shimoon, který poskytoval "přísně důvěrné" informace o předpovědí prodeje a funkcích tehdy nového telefonu iPhone 4. Za tyto "konzultace" dostal více než 22 000 dolarů.

Pochopitelně Flextronics oznámil, že výše jmenovaný zaměstnanec dostal výpověď a Apple situaci nijak nekomentoval.

Na stránkách serveru Fortune jsou však větší podrobnosti. Podle nich, 1. října 2009 Walter Shimoon prozrazoval telefonicky tajné informace "spolupracujícímu svědkovi CW-2" (jak je uvedeno v protokolu FBI). Co však Shimoon tehdy nevěděl, prozrazoval je také pánům z FBI, kteří také poslouchali na telefonu. Během této konverzace Shimoon prozradil nejen aktuální výsledky prodejů iPhone (číslo nebylo veřejně známo ještě dva a půl týdne, což mohlo ovlivnit cenu akcií), ale také že Apple přijde příští rok s iPhonem, který má dvě kamery. (iPhone 4 byl oznámen o 8 měsíců později). Kromě toho se také zmiňoval o programu K48, že neobsahuje kameru, že to bude něco jako čtečka a že Apple za jakékoliv zmiňování o tomto produktu hrozí vyhazov. iPad s kódovým označením K48 byl oznámen o měsíc později.

Až do minulého měsíce byl Shimoon zaměstnancem Flextronics, který dodával Apple kamery a bateriové komponenty. On a jeho tři spolupracovníci byly včera zatčeni za wire fraud (prozrazení informací, které zahrnovalo elektronickou komunikaci) a security fraud (prozrazení utajovaných informací).

Poslat Jeden z ředitelů Flextronics Internetional obviněn z porušování obchodního tajemství na facebook
Publikováno 17.12.2010
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License