Javovský trojský kůň útočí na Mac OS X a Windows ze sociálních sítí

Javovský trojský kůň útočí na Mac OS X a Windows ze sociálních sítí

Nový trojský kůň, který se tváří jako video a je šířen ze sociálních sítí začal útočit na Mac OS X a Windows. Když uživatel klepne na příslušný odkaz, instaluje se javovský applet, který stáhne několik souborů, včetně instalátoru. Ten se pak spustí bez vědomí uživatele.

Trojský kůň s označený společností SecureMac identifikátorem trojan.osx.boonana.a se objevuje jako zpráva na sociální síti s textem "Is this you in this video?" (Jsi to ty na tom videu?). Po kliknutí se spustí java applet, který stáhne a spustí instalátor, který může obejít obvyklou autorizaci OS X pro instalaci.

Program se pak spouští při startu, komunikuje s příkazovými a kontrolními servery a může sledovat uživatelské účty na další stránky a zde se pak dále šířit.

SecureMac tvrdí, že protože úvodní fáze běží pod Javou, může se rozšiřovat jak na Mac OS X tak na Windows. SecureMac nespecifikoval, jak se způsob infikování liší na Windows, jen že mezi staženými soubory jsou soubory určené pro Windows.

Pochopitelně vypnutí Javy v prohlížeči vám pomůže zabránit šíření infekce, ale problém je snadněji řešitelný jednoduchou radou - neklikejte na podezřelé odkazy. Pro ty, co jsou již postiženi tímto trojským koněm, SecureMac připravil odstraňovací nástroj zdarma.

Poslat Javovský trojský kůň útočí na Mac OS X a Windows ze sociálních sítí na facebook
Publikováno 1.11.2010
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License