Intel odhalil novou generaci architektury

Intel odhalil novou generaci architektury

Intel oficiálně odhalil další generaci architektury své platformy s názvem Sandy Bridge. Tato platforma má být nástupcem Nehalem/Westmere architektury a integrovat grafický čip přímo do CPU. Stejně jako u Core i5 a i7 procesorů obsahuje nová platforma Turbo mód. Turbo mód v Sandy Bridge procesorech umožňuje pracovat rychleji než je nominální frekvence procesoru, pokud je procesor dostatečně chladný, aby to bylo možné provést bezpečně. Umožňuje mnohem vyšší frekvence, než to bylo možné u Westmere architektury.

Integrace CPU a GPU na jednom křemíkovém obvodu (Westmere měl grafiku v oddělených obvodech, ale ve stejném pouzdře) umožňuje oběma procesorům využívat cache RAM na čipu a GPU tak může efektivněji pracovat s velkým množstvím dat.

Jak GPU, tak CPU získaly značné množství optimalizací, včetně nové sady instrukcí označovaných jako AVX. Podle Toma Piazzy (jednoho z inženýrů Sandy Bridge architektury) by procesory měly být natolik silné, že by měly umožňovat i na notebooku běh "většiny mainstreamových her" v nativním rozlišení.

Žádné podrobnosti o konkrétních produktech nebyly publikovány, ale Intel potvrdil že procesory postavené na této architektuře budou označovány jako "druhá generace Core procesorů" a budou k dispozici začátkem roku 2011. V roce 2012 budou zmenšeny 22nm procesem a označovány jako Ivy Bridge.

Poslat Intel odhalil novou generaci architektury na facebook
Publikováno 14.9.2010
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License