Intel má vyrábět čipy 45nanometrovou technologií v příštím roce

Intel má vyrábět čipy 45nanometrovou technologií v příštím roce

Intel má v druhé polovině roku 2007 začít s komerčním prodejem prvních procesorů postavených na 45 nm technologii. Intel to oznámil tento týden.

Ve středu společnost demonstrovala svůj první plně funkční SRAM (Static Random Access Memory) čip využívající technologie 45 nm. SRAM čip není zamýšleným produktem Intelu, má demonstrovat výkon této technologie a spolehlivost čipu. Podle společnosti se jedná o klíčový první krok k masové výrobě nejkomplexnějších zařízení na světě.

Dosáhnutí tohoto cíle znamená, že Intel je na cestě k výrobě čipů touto technologí v roce 2007 při použití 300mm plátů a také potvrzuje platnost Moorova zákona, který předpovídal zrod nové technologie každé dva roky.

Dnes Intel vede v masové produkci polovodičů s 65nm technologií se dvěmi továrnami vyrábějící 65nm čipy v Arizoně a Oregonu a dalšími dvěmi které by měly vzniknout v Irsku a Oregonu.

Menší velikost čipu dovolí až pětkrát nižší úbytky napájení, vylepší životnost baterií pro mobilní zařízení a zvýší příležitost pro postavení menší a silnějších platforem.

Poslat Intel má vyrábět čipy 45nanometrovou technologií v příštím roce na facebook
Publikováno 26.1.2006
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License