HyperCard se vrátil z mrtvých?

HyperCard se vrátil z mrtvých?

HyperCard je programové prostředí, které umožňovalo vytvářet aplikace, nástroje a hry pomocí "karet" sestavených do "sad". Příkazy byly prováděny pomocí přirozeného skriptovacího jazyka HyperTalk... Software byl neuvěřitelně úspěšný a velmi vlivný. Samotný autor se domnívá, že pokud by se oprostil od samostatných počítačů a místo karet a sad propojoval různé počítače, pravděpodobně by přišel s prvním internetovým prohlížečem.

Na základě těchto myšlenek se objevila zcela nová stránka nazvaná TileStack. idea za těmito stránkami je přinést HyperCard zpět k životu tím, že se přenese na web. To znamená, že své dlouho ztracené výtvory z konce 80-tých let a začátku 90tých můžete převést na Webovou aplikaci. Stačí je jednoduše uploadovat na server TileStack a budou převedeny a hostovány takže je můžete vy i celý svět znovu vidět. Služba funguje bez flashe, takže ji lze využít i přes chytré mobilní telefony nepodporující flash.

Jestliže jste zalitovali, že je škoda, že Apple v roce 2004 zcela zrušil podporu HyperCardu, možná se vám zalíbí HyperNext Studio, které je na rozdíl od HyperCardu zcela zdarma a k dispozici ve verzi jak pro PPC a Intel Macy, tak pro Windows XP a Vista.

Odkazy z událostí:

Poslat HyperCard se vrátil z mrtvých? na facebook
Publikováno 11.6.2008
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License