Hudební nakladatelství zvažují odstranění ochrany proti kopírování

Hudební nakladatelství zvažují odstranění ochrany proti kopírování

Hlavní hudební nakladatelství zvažují odstranění ochrany proti kopírování, která se nyní aplikuje ve většině online hudebních obchodů, tvrdí International Herald Tribune. Mluvčí skupiny vydavatelů ve Francii prohlásila, že prošetřují možnost vypuštění větší části jejich hudby v nechráněném MP3 formátu. Důvodem má být pomalý růst online hudebních obchodů ve vztahu k propadu prodejů fyzických alb.

Zvětšená možnost využívání skladeb by měla přinést větší zisk než riziko pirátství. Podle této mluvčí jsou společnosti schopné vydělat i bez omezení způsobené DRM.

Že by obrat k lepšímu? Možná se také trochu zalekli tohoto, že Francouzské, Německé a Norské skupiny na ochranu spotřebitelů se spojili a budou postupovat společně proti iTunes, aby všichni měli možnost si přehrát skladby zakoupené přes Music Store.

Apple se nechal slyšet, že doufá, že evropské vlády budou podporovat soutěživé prostředí, které dovoluje inovativní rozkvět, chrání intelektuální vlastnictví a dovoluje zákazníkům aby se sami rozhodli, který produkt je úspěšný.

Poslat Hudební nakladatelství zvažují odstranění ochrany proti kopírování na facebook
Publikováno 23.1.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License